fbpx

ZAPISY

Aktualności

23.05.2024 -

Biegacze, nadszedł ten moment - prezentacja medalu!

Ukoronowaniem każdego biegu maratońskiego na mecie jest medal.

Na ten element imprezy zawsze kładliśmy duży nacisk. Staraliśmy się, aby był unikatowy. I do tej pory nam się udawało. Nie inaczej będzie tym razem!

Jubileuszowy medal 10. Nocny Maraton Szczeciński będzie duży, złoty i klasycznie jak to u nas z bursztynem. Będzie na nim również nasza grafika przedstawiająca charakterystyczne budynki i miejsca Szczecina oraz zarys trasy.

Dla tych, co przebiegną dystans półmaratoński medal z drobnymi różnicami.

22.03.2024 - 

#NOC JEST NASZA!

Wakacyjny „przystanek maratoński” w Szczecinie

W tym roku 10 edycja Maratonu Szczecińskiego, od kilku lat organizowanego w formie biegu nocnego.

W związku z jubileuszem ta edycja ma mieć szczególny charakter. Po kilku latach kryzysu (pandemia, inflacja, brak sponsorów), kiedy bieg organizowany był w oparciu o tereny parkowe i leśne wokół Kąpieliska Arkonka i Jeziora Goplany, w tym roku ma wrócić całkiem na ulicę Szczecina, aby Maraton Szczeciński znów miał godny wymiar, jak na duże miasto przystało.

Centralnym punktem imprezy będzie nowy (oddany w pełni do użytku w zeszłym roku) Stadion Piłkarski, gdzie na co dzień trenuje i swoje mecze rozgrywa MKS Pogoń Szczecin. Dzięki partnerstwu z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce to tu będzie start, meta (na płycie boiska), biuro zawodów, całe zaplecze szatniowo-depozytowe i strefa pomaratońska.

Bieg nocny centralnymi ulicami Szczecina na pewno będzie szczególny, bo trasa wytyczona jest w sąsiedztwie charakterystycznych dla Szczecina miejsc: Brama Portowa, Filharmonia Szczecińska, Trasa Zamkowa, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Morskie Centrum Nauki. 1 pętla ma długość 21 097 m, co daje możliwość organizacji biegu towarzyszącego – 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.

Cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona. Trasa jest w trakcie procedury uzyskania dla niej atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wakacyjny przystanek maratoński” to idea, aby przed, w trakcie lub po urlopie nad polskim morzem lub jeziorami Pomorza Zachodniego zawitać do Szczecina i wziąć udział w imprezie.

Jak zwykle od 9-ciu lat każdy uczestnik otrzyma oryginalny medal (z bursztynem dla tych z biegu na królewskim dystansie) oraz ciekawą i niepowtarzalną koszulkę, nad którą pracujemy z naszym partnerem firmą Just Hero. Projekty obu ogłoszone zostaną niebawem.

Organizatorzy przygotowali jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich jest to, że wśród wszystkich maratończyków wylosowany zostanie opłacony pakiet wyjazdowy (podróż, pobyt, pakiet startowy) na jeden z największych maratonów na świecie! Półmaratończycy natomiast, wezmą udział w losowaniu takiego pakietu na jeden z największych na świecie półmaratonów. Szczegóły, które to będą, wkrótce!

Organizatorem jest Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin www.raz.szczecin.pl

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Szczecin, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Partnera Strategicznego Grupy Polmotor.

Link do zapisów.

pierwsze 200 numerów w maratonie i 200 w półmaratonie w niższej cenie.

Zapraszamy do Szczecina!!

Michał Piersiński – Dyrektor Maratonu Szczecińskiego

Robert Szych – Prezes Ruchowej Akademii Zdrowia Szczecin

Wraz z zespołem organizacyjnym

#NocJestNasza

#WakacyjnyPrzystanekMaratonski

15.03.2024 -

Biegacze,

nadszedł ten dzień, aby ogłosić TĘ NOC! #NocJestNasza
Ruszamy z zapisami!

Trasa wraca do centrum, do pięknych charakterystycznych miejsc Szczecina: Brama Portowa, Trasa Zamkowa, Wały Chrobrego, Rugiańska, Łękno i coś, czym w tym roku jesteśmy szczególnie podekscytowani.
Dzięki partnerstwu z Pogoń Szczecin, operatorem Miejskiego Stadionu Piłkarskiego im. Floriana Krygiera, to właśnie w tym miejscu będzie centrum naszego wydarzenia: Biuro Zawodów, szatnie, depozyt, start i meta. Swoje medale odbierzecie na płycie boiska!

Szykujemy dla Was jeszcze wiele niespodzianek. O jednej częściowo możemy napisać już dziś. Wśród wszystkich maratończyków wylosowany zostanie opłacony pakiet wyjazdowy (podróż, pobyt, pakiet startowy) na jeden z największych maratonów na świecie! Półmaratończycy natomiast wezmą udział w losowaniu takiego pakietu na jeden z największych na świecie półmaratonów.

Niech info idzie w świat, udostępniajcie, przekazujcie swoim znajomym. Niech tę piękną szczecińską lipcową noc przeżyje z nami jak najwięcej osób!!!

Link do zapisów

Pierwsze 200 numerów w maratonie i 200 w półmaratonie w niższej cenie.

12.06.2023 -

Biegacze,

Prezentujemy Wam wizualizację medali. Pewne rzeczy się u nas nie zmieniają. Nie to co trasa. Tu trzymamy poziom od samego początku, a więc w Waszej kolekcji może znaleźć się kolejny piękny, unikatowy medal z bursztynem!
Dla kogo będzie to 9. bursztyn w koronie maratonów szczecińskich? A może dla kogoś pierwszy?

#NocJestNasza

02.06.2023 - 

Biegacze, zgodnie z obietnicą otwieramy zapisy na 9. Nocny Maraton Szczeciński!

Przy okazji prezentujemy Państwu koszulkę, jaka w tym roku będzie elementem pakietu. Pewne rzeczy u nas pozostają bez zmian - jesteśmy wierni tradycji. Dziękujemy naszemu partnerowi JUST HERO za gotowość do merytorycznej współpracy w tych trudnych warunkach.
Chętnie przyjmiemy Wasze opinie na temat tegorocznej koszulki.

I pamiętajcie: ta #NocJestNasza !!

      

 

     

   

    

Powrót na górę

Copyright © 2017 Ruchowa Akademia Zdrowia w Szczecinie.